Přijde domů z práce a „schová“ se k televizi

A Ty bys ho nejraději přetrhla jako hada! Schovávat se k mobilu nebo k televizi?

Celý den se staráš o mimčo, nevyspalá s dítkem v náručí uklízíš, sotva si stíháš dojít na záchod a do toho všeho si najednou připadáš sama, protože už vůbec nevídáš tolik lidí, jako jsi vídala před porodem.

Jsou dny, kdy na jeho návrat čekáš jako na smilování, až ta váha všeho nebude jenom na Tobě, až mu budeš moct říct svoje pocity. A nebo se naopak fakt těšíš, protože mu chceš vyprávět, co jste zažily, koho viděly, co mimčo umí nového.

A pak je to jako facka. Úsměv a zmizí pryč nebo se ani neusměje a někam si zaleze. Nejčastěji s mobilem na záchod nebo na gauč k televizi.

1. rok s miminkem

V kurzu řešíme i partnerské vztahy, které se po příchodu miminka mění.

Co s tím?

Chce to změnu. U obou.

Když změníš, jak muže vítáš, a on změní, jak se k Tobě chová po návratu, může se změnit všechno 🙂

Tipy pro Tebe:

 1. Vítej muže s úsměvem, jak jsme se o tom bavily v partnerských rituálech. Přijď ho přivítat a usměj se na něj. Jasně, ne za každou cenu, pokud jsi zrovna dostala hračkou ránu do oka, jde to těžko. Ale takový ten letmý úsměv, který říká „ráda Tě vidím“, ten dokáže zázraky.
 2. Pak mu dej čas. Ano, čas. Minimálně 20-30 minut. Ať se aklimatizuje, ať může po práci zpomalit, ať se přehoupne do programu „už jsem doma“, v klidu se nadechne, vydechne a připraví se Tě vnímat. Dej mu prostor, ať Ti vypráví o své práci nebo se prostě ještě chvíli chovej, jako by doma nebyl (rozuměj, nic po něm nechtěj, pokud to nehoří).
 3. Jestli si připadáš sama, Tvůj muž to nespasí. I kdyby moc chtěl. Potřebuješ kolem sebe ženy – mamču, tchýni, babičky, tety, kamarádky…. S těmi všechno probrat, aby pak na muže nečekala „lavina pocitů“.
 4. Po „aklimatizační půlhodince “ naopak pozornost chtěj. Povídejte si, ať víte, co druhý zažívá. Řekni si o pomoc. Řekni i co by Ti pomohlo, aby ses cítila líp, abys byla šťastná. Dokud to neřekneš , druhý to neví.
 5. Z aklimatizační půlhodinky si udělej zvyk. Věř, že dělá divy :)!

Tipy pro muže:

 1. Než přijdete domů, zastavte se. Ještě před vchodem do domu si řekněte, že končí nastavení práce a začíná nastavení rodina. Klidně si udělejte nějaký přechodový zvyk. Můj muž si dá třeba venku doutník, případně zavolá nějakému kamarádovi, aby s ním probral, co ho v práci naštvalo nebo pobavilo. Nebo znám muže, který už roky po práci tráví deset minut v autě před domem, zavře oči a poslouchá ticho. Aby pak mohl přijít do „hluku rodiny“.
 2. Po příchodu domu se na ženu usmějte a obejměte ji. I když budete dělat jenom tenhle jeden bod, žena vás bude hned víc milovat.
 3. Domluvte si se ženou, že po příchodu potřebujete chvíli klid na aklimatizaci. Dohodněte se, jak dlouhá by ta doba měla být. Řekněte jí, co cítíte, když hned u dveří slyšíte co všechno je potřeba udělat, co je nového a co máte vyřešit nebo rozhodnout…
 4. Po aklimatizační půlhodince se ženě věnujte. Většinou si potřebuje hlavně popovídat, takže pokud nemáte sílu odpovídat, poslouchejte (bez mobilu v ruce nebo televize v pozadí!)
 5. Pomozte. I když si to třeba nedokážete představit, celý den s dítětem je hodně náročný. A žena potřebuje pomoc. S úklidem, s vařením, s pohoupáním mimča, aby se mohla vysprchovat,..
 6. Řekněte si, co kdo potřebuje, a vzájemně se prostřídejte. To se cení zlatem (a odměnou je láska, pohoda doma a milování ;))

Muži útěk používají jako relax, ženám to přijde jako podraz.

Jen když si to vyjasníte a oba něco změníte, budou příchody domů vypadat úplně jinak.

Pokud Ti muž nerozumí a tak nějak se míjíte, podívej se na kurz PRVNÍ ROK S MIMINKEM. Řešíme v něm, jak se vztahy po porodu miminka mění, co můžeš udělat, na co se zaměřit a také jak na milování po porodu ♥.

Neváhej, kurz má úžasné ohlasy.

1. rok s miminkem, kurz pro novopečené rodiče

Zuzka Šmidrkalová
Jsem maminka dvou dcer a provázím ženy na cestě k intuitivnímu mateřství a poznávání sebe samých. Pomáhám maminkám projít těžké začátky s jejich děťátkem a najít dary a vnitřní sílu, která se v nich i dětech skrývá. Pomáhám také utěšit pláč miminek a maminek :) Jsem autorkou videa zdarma 3 tajemství o dětském pláči Zároveň jsem autorkou láskyplného průvodce sžití se s miminkem, e-booku Miminko, neplakej aneb Jak pochopit pláč miminka a uklidnit křiklounka. A co mě k tomu přivedlo? Můj příběh si přečtěte zde >>

Průvodce Miminko, neplakej

Brečí vaše miminko a vám už dochází nápady i trpělivost?

Až moc často máte pocit "hlavně ten den přežít..."?

Mrkněte na záchranného průvodce, který vás provede pláčem i pocity beznaděje ♥

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.