Proč se rodí rozbité děti?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak je to možné, že v dnešním vyspělém světě je proces vzniku miminek tak nedokonalý?

Já ano. S manželem o tom poměrně často debatujeme. Především při dlouhých proplakaných nocích nebo růstu zoubků :-D.

baby-784608_1280

Pojďme se na to spolu podívat. Jsme mladí, perspektivní, plní elánu do života a rozhodneme se mít miminko. A tak do vesmíru pošleme objednávku na jednu malou dušičku. Co se stane?

  1. Můžeme objednávat, jak chceme, a žádost není vyslyšena, zřejmě špatná adresa nebo ignorace zákazníka.
  2. Objednávka přijata, potvrzena a místo jedné dušičky nám jich pošlou více. Dárek zdarma?
  3. Objednávka zaevidována a někdy se vyřídí…

Výborně, pokud spadáte do bodu 2 a 3. I když u dvojky by se o tom dalo polemizovat třeba u osmerčat…

Jak probíhá objednávka miminka?

Proces pokračuje. Objednávka se sice zaevidovala, ale o jejím uspokojení vám nikdo nedá vědět. A tak se stává, že se o úspěšném vyřízení dozvíte s několikatýdenním nebo dokonce i několikaměsíčním zpožděním.

Poté se těšíte na miminko. Krásné chvíle očekávání 🙂 . Říkáte si, jaké asi bude, jak bude vypadat, čí povahu zdědí… a jsme opět u procesu. Tak vyspělý svět a vy si ani nemůžete vybrat, co (koho) si objednáte!

Nejen že produkt (miminko) může vypadat úplně jinak, než očekáváte, ale klidně může v sobě smíchat vaše nejhorší vlastnosti do výbušné kombinace.

Pomineme-li fakt, že vás to má něco naučit, proč nemáte volbu alespoň pár vlastností? Nebo proč být hned tak nároční, že… Mít třeba volbu alespoň pohlaví miminka? Ale ouvej, nic si vybrat nemůžete.

Proč se stresovat, existují reklamace a záruky. JENŽE. Dnem porodu vyprší záruční doba, takže miminko už se vrátit nedá! Co je tohle za podmínky?

Nemluvě o tom, že datum a čas dodávky vám neřeknou předem, takže vás dost možná ani nezastihnou doma, nýbrž třeba v obchodě, na záchodě, při sekání trávy… no nejlépe abyste několik týdnů před očekávaným příchodem zásilky nic nedělali.

Výhoda je alespoň ta, že příchod zásilky vás nemine. Nemůže se stát, že by vás to minulo a balíček převzal někdo jiný. I když možná by si to někdo přál 🙂 .

Miminko doručeno

Obdržíte miminko, nevíte kdy, jak a ani jaké bude. Vrátit ho nemůžete a jako vrchol všeho – ANI VÁM NEDAJÍ NÁVOD K POUŽITÍ! Je to tak složitý tvoreček a taková zátěž (psychická i fyzická) první týdny, než se sžijete… a oni vám ani návod nedají. Copak se produkty 3v1 dodávají bez návodu? A tohle je tak 1000v1.

Neříkám, že se nikdo nesnaží vám poradit. Často uslyšíte: „U mě funguje tohle, takhle to dělej, takhle je to nejlepší a žádný jiný způsob není“. Super! Během pár dnů až týdnů ovšem zjistíte, že ostatní mají jiný produkt 1000v1 a co funguje u nich, to nefunguje u vás.

baby-1299514_1280

Člověk se to snaží překonat, přece jen si tuto nejistou objednávku zadal sám ze své vůle (většinou)… tak ale věda a technika je tak daleko a nemohli těm dětem nainstalovat alespoň základní funkce?

Proč se rodí tak nedokonalé? Tak neuchopitelné? Dneska jsou tlačítka na všechno a u dětí nejsou. Je to jasné, dodávají se rozbité, jiné vysvětlení není. Přeci každý soudný člověk by jim dal alespoň základní funkce. Nemusíme být moc nároční. Já bych brala klidně jen čtyři tlačítka.

  1. On – no abych mohla tu svojí sladkou princeznu zapnout.
  2. Off – ano, občas si říkám, proč nejde na chvíli vypnout, třeba když má strašně moc energie a je neunavitelná a do toho pobrekává a kouše (protože jí bolí zoubky), klidně bych ji na chvíli vypla.
  3. Mute – dobře, nemusím ji hned vypínat, co funkce Ticho? Když se rozhodne si zaječet uprostřed nákupního centra a u toho se usmívá, protože ji baví, jakou to dělá hezkou ozvěnu. V posledním týdnu i lidem, co se pohoršeně otočí, mává, upevňuje novou sociální dovednost ;-).
  4. Sleep – proč by nemohla na povel usnout? Člověk se jí celý den věnuje a večer se mimi rozhodne, že se nechá uspávat dvě hodiny a pak se každou hodinu budí. Neříkejte mi, že by i jí nebylo líp, kdyby spala celou noc…

Takhle je to jednoduché. Řekněte mi, kdo vyrábí ty rozbité děti, a já jim klidně poradím :-D.

heart-214014_1280

Do té doby se dál budou rodit miminka, která budou 1000v1, nedokonalá, neočekávaná, překvapující až šokující a nepůjdou strčit do žádné škatulky ani jednoduše ovládat… budeme se muset snažit je pochopit, porozumět jim, poznat je a vymýšlet tisíc způsobů, jak jim vykouzlit úsměv na tváři…

A o tom to právě je 🙂 . Vzdát se v tomto přetechnizovaném světě snahy mít absolutní kontrolu a pustit k sobě a do vztahu s miminkem srdce a intuici.

Miluji to své podle dnešní doby nedokonalé a rozbité děťátko, které je pro mě úžasné, dokonalé a fascinující 💜.

Jaké miminko byste chtěli vy? A máte návrh na nějaké nové tlačítko? 😉

Mimochodem takový malý návod, jak na pláč a uspávání miminka, si můžete sestavit sami dle mého e-booku.

Zuzka Šmidrkalová
Jsem maminka dvou dcer a provázím ženy na cestě k intuitivnímu mateřství a poznávání sebe samých. Pomáhám maminkám projít těžké začátky s jejich děťátkem a najít dary a vnitřní sílu, která se v nich i dětech skrývá. Pomáhám také utěšit pláč miminek a maminek :) Jsem autorkou videa zdarma 3 tajemství o dětském pláči Zároveň jsem autorkou láskyplného průvodce sžití se s miminkem, e-booku Miminko, neplakej aneb Jak pochopit pláč miminka a uklidnit křiklounka. A co mě k tomu přivedlo? Můj příběh si přečtěte zde >>

Průvodce Miminko, neplakej

Brečí vaše miminko a vám už dochází nápady i trpělivost?

Až moc často máte pocit "hlavně ten den přežít..."?

Mrkněte na záchranného průvodce, který vás provede pláčem i pocity beznaděje ♥

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.