„To má být něco o zdravý výživě? S tim na mě nechoďte, to bývá dost nudný čtivo a že mám jíst víc ovoce a zeleniny vim.

Jo i jak získat víc energie? Nooo to by mě asi zajímalo, teď se dvěma dětma na mateřský solidně padám únavou na hu…… ústa. Zkusim to a uvidim. (Ale stejně to určitě bude nuda).“

Tak tohle mi běželo hlavou, když se mi poprvé dostala do ruky knížka OpRAWme se. Únava mě drtila, tak jsem si řekla, že jednu šanci knížka dostane, případně si nalistuju jen kapitolu o energii, pokud tam je :-).

Sedla jsem si a začala úvodem, protože ten často o knížce dost vypoví. Čtu,čtu, čtu… a kdybych neměla děti, PŘEČETLA BYCH KNÍŽKU NA JEDEN ZÁTAH!

Tak to se mi hodně dlouho nestalo. A u knížky týkající se zdraví se mi to jestě nikdy nestalo.

Hned na začátku mě příběh vtáhl do děje, všechno bylo sroumitelně a čtivě popsáno, až jsem si u nějakých věcí, co jsem znala z dřívějška, říkala, proč jsem vlastně o nich nikdy takhle nepřemýšlela? Vždyť je to TAK LOGICKÝ!

Co vám budu povídat … knížka mě namotivovala a pořád se k ní vracím :-).

A co v ní vlastně je?

Kdysi dávno….vznikl život. A jeho zákonitosti se nemění. Jsme propojeni s přírodou a vzájemně si dokážeme nejlépe pomoct. (To tam není napsáno, ale tak to chápu já).

Což se mnou mimochodem rezonuje. Když nevím v životě kudy kam (třeba i ve výchově, při reakci na pláč dětí, na křik a vztekání se, na bolesti bříška, na strach z neznámého…), přemýšlím, jak to bylo dřív, než byly všechny ty technický vymoženosti, co je to základní jádro, co potřebuju já, děti…?

No zpět ke knížce :-).

Knížka je o enzymatické stravě. Proč s ní autor začal (a proč s ní doporučuje začít i ostatním), co mu přinesla a jak na ni prakticky přejít, krok po kroku.

Také je o samouzdravovacích procesech v těle a vyvrací různé zažité mýty o zdravé stravě.

Najdete v ní kapitoly o detoxikaci, očistě orgánů, základních stavebních kamenech této stravy i důležitých prvcích zdravého jídelníčku.

Ufff, to zní jako pěkná nuda… jenže v knížce je to všechno spojené s příběhem a protkané praxí, praxí a opět praxí.

U všeho najdete nejen proč, ale i jak. Co obsahuje jaké vitamíny a na co to má vliv. Jak postupně a enzymy využít ve svém životě a čemu se vyhnout obloukem.

A také třeba to, jaké zázračné věci se s vaším tělem mohou stát, když budete jíst potraviny samostatně, proč nekombinovat.

Mohlo by se zdát, že vše je jen o jídle. Ovšem opak je pravdou. Knížka se věnuje i dalším oblastem jako je třeba sport, zvuky, bydlení, kosmetika…v čem všem si můžeme pomoct, OPRAWIT SE :-).

A s čím doteď pomohla knížka mně osobně?

  1. Když hned ráno padám únavou, začínám den vodou a vymačkanou šťávou z pomeranče nebo mandarinek. A během pár minut je mi výrazně líp. Dřív bych ještě před snídaní zbouchala polomáčenky (únava je prevít a nutnost fungovat a reagovat na požadavky okolí – především dětí – clověka dohání k různým „rychlým“ řešením)
  2. Hlídám si dvě enzymatická tříhodinová okénka u sebe a starší dcery (mladší je plně kojená), hlavně to první hned po probuzení. A vždycky, když se mi to podaří, cítím, že mám víc energie a motivuje mě to jít touhle cestou dál.
  3. Zařazuji do jídelníčku semínka a oříšky a dlouho předem je namáčím, aby se probraly k životu. Jdu na to postupně, protože doteď jsem semínka vůbec nejedla.

A co děláte pro své zdraví nebo dobití energie VY? Podělte se v komentářích, ať se vzájemně inspirujeme 🙂

Láskyplný průvodce prvními měsíci mateřství a pomocník s dětským pláčem ⇓

Zuzka Šmidrkalová
Jsem maminka dvou dcer a provázím ženy na cestě k intuitivnímu mateřství a poznávání sebe samých. Pomáhám maminkám projít těžké začátky s jejich děťátkem a najít dary a vnitřní sílu, která se v nich i dětech skrývá. Pomáhám také utěšit pláč miminek a maminek :) Jsem autorkou videa zdarma 3 tajemství o dětském pláči Zároveň jsem autorkou láskyplného průvodce sžití se s miminkem, e-booku Miminko, neplakej aneb Jak pochopit pláč miminka a uklidnit křiklounka. A co mě k tomu přivedlo? Můj příběh si přečtěte zde >>

Průvodce Miminko, neplakej

Brečí vaše miminko a vám už dochází nápady i trpělivost?

Až moc často máte pocit "hlavně ten den přežít..."?

Mrkněte na záchranného průvodce, který vás provede pláčem i pocity beznaděje ♥

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.